Koncert Noworoczny

W dniu 29 stycznia b.r. przedstawiciel RR na zaproszenie Organizatora wziął udział w Koncercie Noworocznym zorganizowanym w Klubie Firlej.

Tuż przed feriami, odbył się doroczny Koncert V LO, nazywany Noworocznym, a będący w istocie Dorocznym Przeglądem Twórczości Artystycznej i Scenicznej Uczniów naszej szkoły. Jako Rada Rodziców ZSO nr 5 zostaliśmy zaproszeni na Koncert przez organizatora, za które to zaproszenie serdecznie dziękujemy!

Koncert okazał się naprawdę wciągającym, wzruszającym a momentami wręcz porywającym wydarzeniem, które w autentyczny sposób jednoczyło uczniów – zarówno wykonawców jak i słuchaczy, ale też rodziców i oczywiście – nauczycieli i dyrekcję Szkoły. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy na scenie występy solistów, duetów, a nawet jednego trio. To ostatnie składało się m.in. z uzdolnionego muzycznie – grającego wspaniale na harmonijce ustnej taty!
Repertuar był bardzo urozmaicony: od utworów muzyki klasycznej i refleksyjnych, ale też dramatycznych piosenek z kanonu polskiej i europejskiej piosenki poetyckiej (m.in. utworów Anny Marii Jopek, czy Edyty Gepert), po rozgrzewające publiczność hity The Doors czy Coldplay. Po ponad 2 godzinach wzruszeń i intensywnych przeżyć artystycznych – zarówno całkiem dorosła część publiczności (rodzice i nauczyciele), jak też młodzież (uczniowie, ale też przyjaciele i rodzeństwo artystów) wychodzili z koncertu poruszeni i zapewne pełni uznania dla poziomu naszych Młodych Artystów!

0